FETÖ, umudunu üç harflilere bağladı

Fethullahçı Terör Ögütü’nün (FETÖ) lideri ve militanları, ardı ardına yenilen darbelerin ardından umutlarını cinlere bağladı. FETÖ, son zamanlarda Said-i Kürdi’nin Mektubatı’nın 158’inci sayfasında “bazı velilerin cinlerle görüştüğü” şeklindeki sözlerinden yola çıkarak liderleri Fethullah Gülen’in de bu tür hikmete sahip olduğunun cemaat içinde ve dışında yoğun propagandasını yapıyor.

Fethullah Gülen’in de “Cinler, yaratılışları itibariyle şuur ve idrak sahibi varlıklar olarak, bitkilerden ve hayvanlardan ayrılırlar. İnsanlar gibi mükellefiyetleri bulunduğu için de mümin ve kafir cinler bulunabilir.” dediği biliniyor.

Fethullah Gülen’in ayrıca daha önce Abdülfettah Şahin müstear ismiyle yazdığı “İnancın Gölgesinde” adlı kitapta cinlerle ilgili şu tespitleri de bulunuyor:

Müslümanların galip veya mağlup olmaları, cinler aleminde de aynı tesiri gösterir. Yani, Müslümanların galibiyeti cinni Müslümanların da galip; mağlubiyetleri cinni Müslümanların da mağlup olmaları demektir.

İşte tüm bunlardan yola çıkılarak, cemaat üyelerinin işi “Fethullah Gülen’in cinleri kontrol ettiğine” kadar götürdükleri haber veriliyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, bazı cemaat üyeleri İslami kaynaklarda adı geçen Denaheş adlı cin padişahını maiyetiyle birlikte Gülen cemaatinin kontrolü altına almak için yoğun çaba harcıyor.

Denaheş’in gezginci bir cin padişahı olduğu ve yönettiği cinlerin hayal gösterme ve insanların aklını kolayca çelme gücüne sahip oldukları söyleniyor.

FETÖ’cüler ayrıca son zamanlarda ABD ile Türkiye arasında yaşanan gerilimden yola çıkarak, Gülen’in ABD’yi etkileyecek denli metafizik beyin gücüne sahip olduğunun da propagandasını yapıyorlar.

Yani?

Yanisi şuradan kaynaklanıyor:

Dünyayı 13 bin yıldır kapital akışı dahil yöneten Şeytanilerin üst rütbelileri, zayıf beyinleri etkileyip kendi taraflarına kolayca çekebiliyorlarmış. İşte Fethullah Gülen’in de aralarında bulunduğu bazı “Usta”lar, bunu engelleyebiliyorlarmış.

Özetle, Gülen ABD’de, o coğrafyayı hatta ve hatta Donald Trump’ı metafizik olarak etkileyebiliyormuş.

Böylece de, Trump, Türkiye’yi köşeye sıkıştıracak adımlar atıyormuş.

Allah, bu tür zırvalıklara inananlara akıl fikir versin.

Yorumlayın

Your email address will not be published.