Fazıl Say Mozart’tan çalsa, Erdoğan konsere gider miydi?…

Recep Tayyip Erdoğan sanatçı Fazıl Say’ın Truva Sonatı konserine katıldı. Konserde Mozart program gereği yoktu. Bu da Erdoğan’ın “Mozart Faşizmi”ne maruz kalmasını önledi kuşkusuz.

Fakaaat, Fazıl Say, Mozart’tan çalsaydı, Erdoğan bu konsere gelir miydi sorusu, salonda ve sosyal medyada sorulmadı değil doğrusu.

Oyuncu Rutkay Aziz, “Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir” demiş, Erdoğan da bu sözlere “Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır” karşılığını vermişti.

Gelelim konsere..

Eşi Emine Erdoğan ile konseri izleyen Tayyip Erdoğan’ın yanında ABD’li Senatör Lindsey Graham oturdu. Erdoğan’ın yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da konseri izleyenler arasındaydı.

Erdoğan konser sonrasında sahneye çıkarak Fazıl Say’ın elini sıktı. Say’a plak hediye eden Erdoğan, Sevgili Fazıl, bizlere bu prömiyeri çok farklı takdim etti. Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah şimdi bir de Ankara lazım… Arkadaşlar ‘Benim Yarim Kara Topraktır’ın plağını bulmuşlar. Ben de bunu sevgili Fazıl’a takdim ediyorum” dedi.

Aşık Veysel’in Benim Yarim Kara Topraktır plağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konser sonunda kulise geçerek tekrar Fazıl Say ile biraraya geldi. Fazıl Say da CD’lerinden oluşan bir albümü imzalayarak Erdoğan’a sundu.

Yorumlayın

Your email address will not be published.