Esrarengiz 51. Bölge’nin gerçek adı ifşa oldu

Entering Area 51 sign on a fence at The Military Base in Nevada desert at sunset

Uzaylılardan gizli deneylere kadar birçok konuda hakkındaki spekülasyonların yıllardır sürdüğü ABD’nin Nevada Çölü’ndeki esrarengiz “51. Bölge” (Area 51) olarak bilinen üssüyle ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Thornton D. Barnes

Uzun yıllar üste CIA uzmanı olarak çalışan Thornton D. Barnes, 51.Bölge’nin gerçek adının “İstasyon D” (Station D) olduğunu ve adın üst düzey yetkililer tarafından bile bilinmediğini söyledi.

Üs bugüne kadar “Cennet Çiftliği”, “Çiftlik”, “Damat Gölü”, “Kutu”, “Kızıl Meydan” gibi isimlerle biliniyordu.

51. Bölge, dünyaya UFO’larıyla gelen ve düşen (düşürülen) bazı uzaylıların burada tutulduğu ve onlar üzerinde deneyler yapıldığına ilişkin şimdiye kadar kanıtlanmamış çok sayıda spekülasyona konu olmuştu.

ABD yönetimi ise, üssün hava durumu inceleme ve/veya yeni uçakların test ve geliştirme yeri olarak kullanıldığını duyurmuştu.

51. Bölge

ABD Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölü yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri sahası’yla çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel Kasabası’dır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 km2‘dir.

51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktır. Etrafa girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahiptir yazılı büyük levhalar vardır ve her taraf güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmamaktadır.

Bu esraerngiz üsle ilgili olarak 4 Ocak 2016’da Demokratik Parti Başkan adayı Hillary Clinton, uzaylıların Dünya’yı ziyaret etmiş olabileceğini belirterek ülkenin başkanı seçilirse 51. Bölgeyi derinlemesine inceleme sözü vermişti.

Yorumlayın

Your email address will not be published.