Erol Büyükburç: “Mustafa Topaloğlu’nu ben uzaylı yaptım”

4 dakikalık okuma

Bir yıl önce “Uzaylılar spermlerimi çaldı” dedi şok etkisi yarattı, şimdi de “Uzaylı Türkücü” olarak tanınan Mustafa Topaloğlu’na “”uzaylı fikrini” kendisinin verdiğini söyledi. Evet, Türk Pop Müziği’nin duayen ismi Erol Büyükburç, JÖNTÜRK’ten Sema Sezen’le “Little Lucy” temposunda konuştu.

İşte o konuşma:

JÖNTÜRK: Uzaylılarla bağlantınız nedir o konuyla ilgili yeni bir durum gelişme var mı?
EROL BÜYÜKBURÇ: Bakın size ilginç bir anımı anlatayım da gülün. Gülhane etkinlikleri kapanmadan 2-3 yıl önce ben, Selami Şahin, Mustafa Topaloğlu ve Gülhane etkinlikleri müdürü Oktay Ülkü Güner bahçede oturuyorduk.Mustafa Topaloğlu benim yenilikleri çok iyi düşündüğümü ve kendisi için de yeni fikirler bulabileceğimi söyledi. Biraz düşündükten sonra ona “Ben uzaylıyım desene. Senin karakterinde buna uyar. İnsanlar inanırlar” dedim. Mustafa da gülerek “Aman ağabey bana deli derler” dedi. Ben de aksine çok ilgi çekebileceğini söyledim ve öyle de oldu.

JÖNTÜRK:Bazı şeyler sizin içinize doğuyor. Depremle ilgili yaşanan garip bir şeyler olmuştu galiba..
EROL BÜYÜKBURÇ: Evet. Yıllar önce olan şiddetli bir depremi hissedip arkadaşlarımı uyarmıştım. Evde durmayın o saatlerde dışarlarda olun dedim. Gerçekten de deprem oldu. Bunun tam olarak nedenini bilmiyorum ama içime doğmuştu ve gerçekleşti.

JÖNTÜRK: Sizin idolünüz kimdi?
E.BUYUKBURC: Elbette Elvis Presley. O tüm bir nesli etkiledi benim gibi.

JÖNTÜRK:Elvis hayatınızı çok mu etkiledi?
EROL BÜYÜKBURÇ: Söylesem inanmazsınız ama seneler önce ben henüz ünlü değilken rüyamda gördüğüm Elvis Presley’in de olduğu salonda 15 yıl sonra konser verdim. Rüyamda bir konser salonunda Elvis Presley ve Frank Sinatra konser veriyordu. Kendimi boşlukta süzülürcesine hissettim. Adeta uçuyordum ve Elvis Presley’in yanına kondum.

JÖNTÜRK: Peki sonra neler oldu?
EROL BÜYÜKBURÇ: Tamı tamına 15 yıl sonra London Palladium’a konser için gittim. Benden önce konser veren sanatçıları izliyordum. Karşımda da kraliyet ailesi oturuyordu. Kafamı kaldırdım etrafa bakınırken birden farkettim ki bu salon 15 sene önce rüyamda gördüğüm Elvis’in yanına uçarak konduğum konser salonuydu.. Tom Jones’tan tam 2 gün sonra ben de o salonda konser verdim.

JÖNTÜRK: Kızınız Ajlan’la ilgili olarak “kötü baba” denildi sizin için…
EROL BÜYÜKBURÇ: Ajlanla aramızda olan herşey çok önemliydi. O benim kızımdı. Kendi özel hayatında sorunları vardı. Ölüm haberini aldığımda kalp krizi geçirdim ölümlerden döndüm. Ama gazetelerde böyle yazılmadı çizilmedi. Kötü baba olarak bilindim. Ama olsun önemli değil ben neler olduğunu biliyorum.

JÖNTÜRK: Çok teşekkür ederiz…

Yorumlayın

Your email address will not be published.