Erdoğan’ın sıfırlayamadığı 655.670.000$’lık gizli hesabı

/

İsviçre bankalarındaki sekiz gizli hesabı olduğu ve bu hesaplarda toplam 3,5 milyar Dolarlık mevduatının bulunduğu yazıldı, çizildi ve dahi istihbarat raporlarına bile yansıdı. Erdoğan, tüm bunları yalanladı ve “ispat edemeyen alçaktır” dedi (Gizli hesap nasıl ispat edilecekse:-).

Evet, Erdoğan’ın gizli hesaplarına ilişkin iddialar, özellikle 2009–2012 aralığında ortaya atıldı. Bu tarihlerde İsviçre kanunlarına göre hesapların üçüncü şahıslara açıklanması yasaktı… Ve Erdoğan, bu yasalardan istifade İsviçre’deki hesaplarını bir şekilde (Bilal’le değil) sıfırlamaya başladı ve bunda da bir şekilde başarılı oldu.

Biri hariç…

Bu hesap, Erdoğan adına numaralı bir hesaptı ve hesapta tamı tamına 655.760.000 ABD Doları vardı. Hesaptaki para, dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biri ile bir silah şirketinin transferlerinden oluşuyordu.

Erdoğan, bu hesabı da sıfırlamaya çalıştı, ancak hesap bilgileri bir şekilde Alman istihbarat servisi BND’nin eline geçti. BND de bu bilgileri, anlaşması gereğince CIA ile paylaştı.

CIA, iki şirketle de temasa geçti ve transferlerin “komisyon” olarak yapıldığını belirledi.

O istediği kadar “Bunlar külliyen yalan” dese de, söz konusu paranın Erdoğan’ın hesabına nasıl yatırıldığı şüpheye mahal bırakmayacak kanıtlarla birilerinin elinde.

…Ve Erdoğan’ın kaderi de bu bilgilere sahip olanların elinde.

Yorumlayın

Your email address will not be published.