Erdoğan’ın masasındaki dinsiz! Fesli Kadir nasıl dinden çıktı?

Recep Tayyip Erdoğan, muhafazakar kesmin önemli isimleri (ki çoğu Atatürk düşmanı) için bir yemek verdi. Masanın en ilginç isimlerinden biri kuşkusuz Erdoğan’ın iki sağında oturan Fesli Kadir Mısıroğlu’ydu. Sıkı Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu bu kez fessizdi, ancak masada “dinsiz” olarak oturuyordu. Peki herkesin “aşırı dindar ve Osmanlıcı” olarak gördüğü Fesli Kadir, nasıl “dinsiz” olabilirdi? İşte JÖNTÜRK farkıyla, Erdoğan’ın akıl hocası olarak da bilinen Fesli Kadir’in dinsizliğinin kanıtı:

Evet önce Fesli Kadir Mısıroğlu’nun bir konuşmasından alıntı yapalım:

Ben namaz kilmasam, oruç tutmasam, yani İslamın hiç bir emrini yerine getirmesem de Atatürk’e duyduğum kin ve düşmanlik cennete girmem için yeterlidir.

kadirmisiroglumeczup1

İşte Fesli Kadir’in bu sözleri, kendisini “dinsiz” yapıyor. İslami çevreler, bu sözleri, “İslamiyete aykırı” buluyorlar. Bu konuda görüşlerine başvurduğumuz bir din adamı, “Atatürk’e karşı olan cennete gider diye bir hüküm dinimizde yok. Atatürk düşmanlığı ibadet yerine geçmez. Bu sözlerde ısrarcı olmak, dinden çıkmaktır” diyor.

Buna karşın Fesli Kadir, dinine bağlılığıyla her fırsatta övünen Erdoğan’ın masasında yer buluyor.

kadirmisirogluerdogan1

Bunların din anlayışı bu işte.

Bu arada, Erdoğan ile Fesli Kadir’in arasındaki ilişkileri anlamak için “Erdoğan’ın Halifelik Hayali” başlıklı yazımızı okumanızı öneririz: TIKLAYIN.

Yorumlayın

Your email address will not be published.