Erdoğan’ın Halifelik hayali!!!

Bir bomba daha… JÖNTÜRK, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle kendisine sunulan “Hilafet Raporu”nu açıklıyor. İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Raporu hazırlayan, İslami kesimin marjinal isimlerinden Kadir Mısıroğlu (Geniş Bilgi için TIKLAYIN). Atatürk düşmanlığı ile tanınan Kadir Mısıroğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın yükselişindeki önemli katalizörlerden biri.

erdoganhalifelik2
Kadir Mısıroğlu (Erdoğan’ın sağında fesli)

Mısıroğlu’nun Erdoğan’ın orta okul çağlarından bu yana akıl hocası olduğu İslami çevrelerde yıllardır bilinen bir gerçek. Bakın Mısıroğlu, 1980 yılında bir geceliğine göz altına alınan Erdoğan ile ilgili olarak kendi çıkardığı Sebil dergisinde neler söylüyor:

erdoganhalifelik3

Gelelim şu “Hilafet Raporu” konusuna… İşte Mısıroğlu’nun kendi ağzından raporla ilgili sözler:

Şimdi bu videoyu seyrettikten ve Kadir Mısıroğlu ile ilgili “Google”ladıktan sonra “Bu adamın akl-i melekeleri yerinde değil” diyenlere bir hatırlatmada bulunalım:

Marjinal çıkışları nedeniyle yargıyla sürekli başı derde giren Mısırlıoğlu için İslami kesimin gayretleriyle 1997 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Ayhan Songar’dan “ceza-i ehliyeti yok” raporu alınmıştı.

Evet rapora devam…

JÖNTÜRK’ün görüşlerine başvurduğu İslami çevrelere yakın bir kaynak, rapora ilişkin şunları söylüyor:

Kadir Mısıroğlu, Erdoğan’dan gelen talep üzerine böyle bir raporu hazırladı ve kendisine sundu. Aynı raporun ABD yönetimine de gönderildiğini biliyorum.

Peki raporda neler var?

Aynı kaynak bu konuda da şunları söylüyor:

Raporun en dikkat çekici yanı, ABD yönetim sistemi ile Osmanlı Hilafet düzeni arasında bir paralellik kurması. Mısırlıoğlu buradan hareketle Başkanlık sistemine geçecek bir Türkiye’nin Hilafet düzenine de kolayca geçebileceğini vurguluyor. Raporda ayrıca Halifeliğin Türkiye’nin elini bölgede güçlendireceğine ilişkin tezler bulunuyor.

Bu sözlere JÖNTÜRK’ten de bir katkı:

Rapor, bol bol Atatürk’e hakaret içeriyor.

Lafa yekün tutarsak, Erdoğan’ın son günlerdeki çıkışları, başkanlık sistemi tartışmaları, söz konusu Hilafet Raporu çerçevesinde düşünüldüğünde resmin tamamı daha iyi netleşiyor (Tabii ki ABD faktörünü de çerçeveye eklemek kaydıyla).

NOT: Şimdi bir tarafta “Hilafet Raporu” hazırlatan Erdoğan diğer tarafta megalomani krizleri yaşayan terörist başı Öcalan ve de karşı tarafta barış… Allah sonumuzu hayırlı etsin…

Yorumlayın

Your email address will not be published.