Erdoğan’ın FETÖ kurmaylarıyla görüntüleri

/

AKP’li cumhurun başkanı Tayyip Erdoğan’ın “2011 yılından bu yana FETÖ ile mücadele içindeyim” demesine rağmen, bu tarihten sonra sık sık örgütün kurmaylarıyla biraraya geldiği ortaya çıktı. İşte JÖNTÜRK farkıyla detaylar:

Önce bir hatırlatma…

FETÖ’nün ABD’deki tüm lobi faaliyetleri, yönetimle ilişkileri Cemil Teber, Bilal Ekşili, Faruk Taban, Süleyman Turhanoğulları tarafından yürütülüyor. Bu isimler, Gülen’in “lobici kurmayları” olarak biliniyor.

Cemil Teber, Bilal Ekşili, Süleyman Turhanoğulları

Nitekim, Cemil Teber, Bilal Ekşili ve Süleyman Turhanoğulları, biraraya gelerek Washington Strategy Group adlı bir yapılanmaya gittiler. Bunun hemen ardından da New York merkezli Gotham Government Relations adlı ABD’li lobi şirketiyle, bir anlaşma imzaladılar.

Özetle FETÖ, ABD’deki varlığını profesyonel destek alarak sürdürme uğraşında.

Biz gelelim, şu lobici kurmayların AKP ile sıcak ilişkilerine.

Hani yazılıp çiziliyordu ya, “Erdoğan FETÖ ile 2011 yılından beri mücadele ediyor” denilerek (Hatta İlker Başbuğ bile “Erdoğan FETÖ’yle mücadelesinde tek başına” demişti)….

Oysa vaziyet hiç de söylendiği gibi değil. JÖNTÜRK’ün elde ettiği fotoğraflar, Erdoğan’ın FETÖ’nün lobicileriyle sık sık biraraya geldiği ortaya koydu.

Bilal Ekşili, Tayyip Erdoğan, Faruk Taban

Ha lobicilerin yalnızca Erdoğan değil, Abdullah Gül’den Bülent Arınç’a, Ahmet Davutoğlu’ndan AKP’nin tüm krem tabakasıyla da yakın temesları olmuş.

İşte onlardan bazıları:

Yorumlayın

Your email address will not be published.