Erdoğan’ın Evren üzerinden “Diktatörlük savuşturma” hamlesi

Recep Tayyip Erdoğan, Hak iş Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada kendisini diktatör olmakla suçlayanları eleştirerek, “Bana çıkıp diktatör diyorlar. Allah aşkına soruyorum. Siz 28 Şubat’ta neredeydiniz? 12 Eylül’de neredeydiniz. 12 Eylül’ün paşası cumhurbaşkanlığı yaparken bir kere olsun bu ifadeyi kullanabildiniz mi? Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi” diye sordu.

Burada bir parantez açalım ve rahmetli Kenan Evren’in, Erdoğan ile ilgili şu sözlerini bir hatırlayalım:

Abdullah Gül Başbakan olmuştu ya… İşte ondan sonra beni ziyaret etmek istemiş… Ben de kendisine randevu verdim. Hatta, Kalender Orduevi’ne makam otosuyla değil… Sivil arabasıyla geldi… Biz de kimseye haber vermeden gizlice içeri aldık. Yarım saat kadar oturdu. Bana saygılarını… Sevgilerini sundu… Bu ülkeye yaptığım iyiliklerden söz etti.

Bitmedi… Evren , kendisinin nikah şahidi, Erdoğan’ın ise nikah memuru olduğu Mehmet Ağar’ın oğlunun nikah töreninde, tören bittikten sonra gerçekleşen ilk görüşmeyi şu sözlerle anlatıyor:

Oturduğum masaya geldi… Konuştuk… O’na; Devlet Başkanlığım sırasında… Zamanın Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’a yaptığım yardımlardan falan söz ettim. Bunun üzerine Tayyip Erdoğan bana; Ahh Paşam Ahh, dedi… Sizin zamanınızda ben olacaktım ki Belediye Başkanı… Neler neler yapar… Sizin desteğinizle İstanbul’u uçururdum!..

Ben de onun Başbakanlık konutuna iki kez gittim. Senin anlayacağın aramız çok iyiydi… Ancak referandum sırasında ‘Darbeci Evren’ olup çıktık… Ama siyaset bu… Hoş görmek lazım… Ben kendisini hala severim… Ondan bir kötülük görmedim… Başbakan olmadan önce de… Sonra da… Hep saygılı oldu…

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir