Erdoğan’ın bahsettiği “Neks (Next) Filiz” kim?

Evet AKP’li cumhurun başkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’de sosyal medyanın kaldırılacağını, kontrol altına alınacağını duyurdu.

Erdoğan’ın bu sözleri, birkaç gün önce “dislike” bombardımanına tutulmasının ve de kızı Esra Albayrak’la ilgili yapılan seviyesiz paylaşımların ardından geldi.

Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan örnekler vererek şunları söyledi:

Erdoğan’ın videoda adlarını geçirdiği mecralardan bazıları seçilirken, “Neks (Next) Filiz”le neyi kastettiği (ki büyük ihtimal Netflix demek istedi, yoksa “Sonraki Filiz” mi) anlaşılamadı.

Erdoğan konuşmasında sosbyal medya ile ilgili olarak tamı tamına şunları söylemişti:

Sosyal medya düzene sokulmalı. Bu tür ahlaksızlıkların artmasında bu mecraların kontrolsüzlüğünün rolü vardır. Niçin Youtube, niçin Twitter, niçin Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırmak için. Bunlar ahlak sahibi değil. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Türkiye bir muz cumhuriyet değildir. Bu konudaki teklifimizi parlamentoya getireceğiz.

…Ve tabii Erdoğan’ın “Neks (Next) Filiz” sözleri sosyal medyada makaranın daha bir sıkı sarılmasına neden oldu.

Yorumlayın

Your email address will not be published.