Erdoğan’a yakın sanatçıların konserlerine Tayyibancılar bile ilgi göstermedi

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanlığı’nın sponsorluğunda düzenlenen ve maliyetinin 30 milyon TL’yi aştığı söylenen konserlere ilgi yok denecek kadar az; Tayyibancılar bile seyretmiyor.

Yeditepe Konserleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın sponsorluğunda Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Polat Yağcı’nın şirketi tarafından düzenleniyor.

İstanbul Kuruçeşme’de hazırlanan sahnede seyircisiz olarak çekilen konserler, İletişim Başkanlığı’nın YouTube hesabında canlı olarak yayınlanıyor.

Konser çekimleri yapılan sanatçıların (60 kişi) büyük çoğunluğu Erdoğan’ın tartışmalı sarayda ağırladığı isimlerden oluşuyor.

Bazı isimler şöyle:

Ajda Pekkan, Sibel Can, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar ve Bülent Serttaş…

Konser çekimleri için sahne, ışık ve sistemlerine 1,5 milyon, sanatçılara da 25-30 milyon TL arasında ödeme yapıldığı söyleniyor.

Gelelim izlenme rakamlarına…

İlk konseri veren Ajda Pekkan’la ilgili Can Yılmaz’ın attığı Tweet o günün durumunu ortaya koyuyor:

..Ve ikinci gün Sibel Can izlenme sayısı:

İletişim Başkanlığı rakamı: İzleyen 624 kişi…

Konserlerin, virüs nedeniyle sözde zor durumda olan sanatçılara destek amacı taşıdığı AKP’liler tarafından dile getirilmişti.

Oysa, virüs en büyük zararı saray destekli olmayan sanatçılara ve halkın büyük bölümüne verdi.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir