Erdoğan: “Bunlar askere polise nasıl sızmış?” Cevap: “Sizin sayenizde”

Tayyip Erdoğan, Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nin açılışı ve Şehitleri Anma programında FETÖ/PDY ile ilgili olarak, “Bunlar askere, polise, devlete nasıl sızmış” diye sordu. Sanki bir dönem FETÖ/PDY ile yakın işbirliği yapan ve “Ne istediler de vermedik” diyen kendisi değilmiş gibi…

Erdoğan, yaptığı konuşmada “Bakınız hemen şuracıkta, önce Jandarma ile Külliye arasındaki kavşağı uçakla bombaladılar, yetmedi, arkasından tam camimizin önünü bombaladılar, orada 5 şehit verdik. Kardeşlerim, bunu ancak kafir yapar. Bunu ‘Ben Müslümanım, ben Türküm’ diyen birisi yapabilir mi? Bunların bu milletle alakası yok” dedi ve şöyle devam etti:

“Bunlar benim askerimin içerisine nasıl sızmış? Bunlar benim polisimin içerisine nasıl sızmış? Bunlar bizim devlet kurumlarımızın içine nasıl sızmış?”

Evet, soru bu..

Yanıtı da JÖNTÜRK’ten:

“Yaptıkları kumpasları, kadrolaşmaları destekleyen senin ve saz arkadaşların sayesinde maalesef…”

NOT. Program kapsamında darbe gecesiyle ilgili hazırlanan film gösterisinde ise salonda duygusal anlar yaşandı. Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın (ki o hıçkırarak) ağladıkları kamerala haberin girişindeki fotoğrafta görüldüğü gibi yansıdı.

Yorumlayın

Your email address will not be published.