Erdoğan Bayraktar’dan bomba yolsuzluk itirafı!

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan Erdoğan’ı ve saz arkadaşlarını ters köşeye yatıran itiraflar…

Bayraktar, 17-25 Aralık soruşturması ile ilgili olarak “Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi.

Bilindiği üzre Erdoğan iktidarı  ‘FETÖ kumpası’ diye niteleyerek 17-25 Aralık 2013 tarihli yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarını kapatmıştı (ki soruşturmalanrda Erdoğan’ın, oğlu Bilal’in, eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış’ın da adları geçiyordu).

Erdoğan’a sitem

Gazeteci Altan Sancar, Erdoğan Bayraktar ile bir görüşme yaptığını duyurdu. 

Sancar, Bayraktar’ın Erdoğan’a yönelik sitem dolu şu sözleri de sarfettiğini belirtti:

Aslında ben Zarrab’ı tanımam (17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının kilit ismi Rıza Sarraf’ı kastediyor). Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. FETÖ bana, hırsız, yolsuz ya da rüşvetçi diyememiş.

Kahpe FETÖ’nün savcısı bile benim soruşturma dosyama rüşvet ve yolsuzluk kelimelerini koyamadığı halde beni rüşvet ve yolsuzluk çuvalının içine koydular.

Beni de aynı çuvala koyunca liderim, dört tane bakan ile beni de hırsız diye tasvir ediyorsun. Yüzde 60, yüzde 40 ya da 50 öyle tasvir ediyor. Hâlbuki yakından tanıyanlar beni ayırabiliyor. Ben kendimi ayırmak istedim orada, ama gücüm yetmedi. Benim gücüm yetmez, döverler beni öldürürler beni bilmem ne yaparlar. O kadar gücüm yok benim. 

17-25 Aralık yolsuzluk soruşturması kapsamında Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar gözaltına alınmıştı.

Peki ne vardı Erdoğan Bayraktar ile Erdoğan tarafından üstü örtülen 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasında.

İşte hakkında hazırlanan fezlekeye de yansıyan Erdoğan Bayraktar’la ilgili yolsuzluk kayıtları (PDF dosyasını indirebilirsiniz):

Kimdir?

İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Bayraktar, 1995-1999 yıllarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’da genel müdürlük yaptı.

Aralık 2002 ile Mart 2011 tarihleri arasında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) başkanlığı ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO) yönetim kurulu başkanlığını yürüttü.

11 Haziran 2011’de yapılan genel seçimde AKP’den Trabzon milletvekili seçildi.

61’nci hükümette iki buçuk yıl boyunca çevre ve şehircilik bakanı olarak görev aldı.

25 Aralık 2013’te bakanlık ve milletvekilliği görevinden istifa etti.

Yorumlayın

Your email address will not be published.