Ensar Vakfı ve İslami derneklerden her cuma Erdoğan duası kararı

Tabii ki Karaman’daki tecavüz skandalında adı geçen derneklere ses çıkarmazlar. Tabii ki, o dernek ve vakıfları korumak ve kollamak için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Çünküüüü, Ensar Vakfı’nın da aralarında olduğu 30’a yakın İslami Dernek, her cuma Tayyip Erdoğan iktidarının devamı için dua kararı almış.

Önce şu Karaman’daki tecavüz olayında adı geçen Ensar Vakfı’yla ilgili birkaç hatırlatma:

Vakıf, zenginler tarikatı olarak bilinen Erenköy Cemaati’nin desteğiyle kuruldu. Vakfın kurucusu Abdullah Sert, cemaatin önde gelen isimlerinden biri.

Vakfın asıl kuruluş amacı dindar nesil yetiştirmek ve bu amaçla İmam Hatip Liseleri (İHL) açmak ve bunları desteklemek.

..Ve bu vakfın öncülüğünde 30 kadar İslami Dernek (Hafızanlar ve Mevlüthanlar Derneği, Emekli Din Görevlileri Derneği, Şehzadebaşı Camii Derneği’nin de aralarında bulunduğu), ortak bir karar almışlar.

Ensar Vakfı ve dernekler, her cuma namazı sonrasında hatim okunup, İHL kurucuları başta Celal Ökten olmak üzere, Ömer Kirazoğlu, Musa Topbaş, Mahmut Sami Ramazanoğlu, Necmettin Erbakan, Niyazi Kurtulmuş’un ruhlarına hediyeyi ve sonunda da Erdoğan iktidarının devamı için dua edilmesine karar vermişler.

Hal böyleyken Karaman’da 4 senedir sürdüğü belirtilen ve göz yumulduğu açık olan küçük erkek çocuklara yönelik cinsel istismarla ilgili Erdoğan ve saz arkadaşlarından kınama beklemek abesle iştigal değil de nedir.

Kiminin duası, ötekinin sessiz kalması…

ensarvakfierdogan

Yorumlayın

Your email address will not be published.