El Chapo’nun kadın polisten intikamı: Çıplak selfiesini yayımlattı

/

Meksika’da ünlü uyuşturucu baronu Bücür El Chapo’nun (Joaquin Guzman Loera) yakalanmasında katkısı bulunan bir kadın polis, üstsüz selfiesi İnternette yayımlanınca meslekten men edildi. Fotoğrafın, El Chapo’nun adamlarınca kadın polisin telefonundan “hack”lanıp yayımlandığı bildirildi. İşte detaylar ve o selfie:

Monterray polis teşkilatı bağlı olarak Narkotik biriminde çalışan Nidia Garcia, El Chapo ile mücadelede Meksika polisinin önemli üyelerinden biri olarak görülüyordu. Özel hayatında oldukça beğenilen ve popüler bir kadın olan Garcia, telefonunda sakladığı bazı özel pozlarını kaptırınca hayatı alt üst oldu.

Evli ve iki kız çocuğu sahibi olan Garcia’nın üstsüz pozlarını telefonunun sanal belleğine sızarak ele geçiren El Chapo’nun adamları, bu fotoğrafları internete yaydı.

elchaponidia1
elchaponidia2

Talihsiz kadın ailesinden ve polis teşkilatından özür dilediği bir açıklama yapmasına rağmen mesleğini kaybetmekten kurtulamadı. Ailesiyle ve özellikle kocasıyla bu fotoğraflar yüzünden büyük sorun yaşayan Garcia hakkında polis teşkilatı, mesleğin onurunu zedeleyici davranışlar sebebiyle bu kararı aldıklarını açıkladı.

Monterray polis teşkilatı sözcüsü; “Bizim için personelimizin özel hayatı kendisini ilgilendirir ancak bu fotoğraflar görev başındayken çekilmiş. Bu konuda aldığımız kararın arkasındayız. Polis memurlarının görevini ciddiye alması gerekir.” açıklamasını yaptı.

elchapo4

El Chapo kimdir?

Joaquin Guzman, 60 yaşında ve dünyanın en ünlü uyuşturucu baronu. Yıllar yılı Meksika’nın en fazla arananlar listesinde 1 numaraydı. Üstüne üstlük yıllar yılı Forbes dergisi tarafından belirlenen ‘Dünyanın En Güçlü 1000 Kişisi’ listesinde hep kendine yer buldu.

Boyunun kısalığından dolayı Bücür (El Chapo) olarak anılan Guzman, ilk kez 1993 yılında yakalandı ve ülkenin en güvenlikli hapishanesine gönderildi. 8 yıl burada konaklayan Joaquin, 2001 yılında bir çamaşır sepetinin içinde kaçarak kayıplara karıştı ve 13 yıl boyunca firari olarak hayatına devam etti.

El Chapo, 2014 yılında devlet güçleri tarafından yakalandı ancak 14 Temmuz 2014’de hapishanede duşların altına 1,5 kilometre uzunluğunda tünel kazdırıp firar etti. Kaçak olduğu süre içinde penis büyütme operasyonu geçirdi.

Aralık 2015’te uyuşturucu ticaretini sabote ettikleri gerekçesiyle IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’yi tehdit etti.

Bücür 8 Ocak 2016 tarihinde yeniden yakalandı ve firar ettiği hapishaneye konuldu.

Yorumlayın

Your email address will not be published.