Dünyanın umudu bu Türk’te

Kaarilerimizin çoğu hatırlamaz. İzmir’in “Asfalt Osman” diye bilinen efsane bir Belediye Başkanı vardı; Osman Kibar. İşte onun torunu Osman Kibar (45), ABD’de biyoteknoloji alanında attığı adımlarla önce milyarder sonra da kanseri, kelliği, yaşlanmayı durduracak umut oldu. İşte detaylar:

Osman Kibar, sıkı bir poker oyuncusuydu. 2007 yılında dünya klasmanında çok önemli bir yere sahipti. Belki de iş dünyasındaki yükselişinde (risk alabilme, elini yüzünden belli etmeme -Yani Poker Surat olabilme ) poker oyununda edindiği maharetlerin de katkısı olmuştur, kimbilir…

osmankibar5

Neyse Robert Kolej mezunu Osman Kibar, ABD’de matematik, mühendislik eğitimi de almıştı…Ve ardı ardına iletişim ve biyoteknoloji alanlarında küçük çaplı şirketler kurup, bunları büyük rakamlarla dev şirketlere satmaya başladı.

osmankibar2

Geleceğin biyoteknoloji alanında olduğunu gören Osman Kibar, son olarak Samumed’i kurdu. Robert Kolej’den arkadaşları Arman Oruç, Yusuf Yazıcı ve Cevdet Şamıkoğlu’nu da var olan işlerini bıraktırıp firmaya ortak etti.

osmankibarsamumed

Samumed’in beyin takımı (Soldan sağa): Blake Mobley, John Hood, Arman Oruç, Yusuf Yazıcı, CMO; , Cevdet Şamıkoğlu, Eric Horsley

Samumed şimdi dünyayı değiştirme becerisine sahip ilk sıradaki biyoteknoloji şirketi olarak gösteriliyor (Forbes gösteriyor). Şirketin değerinin şu an 18 milyar doların üzerinde olduğu, Osman Kibar’ın şahsi servetinin ise 4 milyor doları bulduğu belirtiliyor.

Peki Samumed’in elinde ne var?

osmankibar1

Kelliğe çare

Kelliğe, yaşlanmaya ve de kansere çare olacak ilaçlar var. Dünya ilaç devleri, bu ilaçların peşinde şu an. Kelliğe çare olacak ilaç, denemelerde piyasada olan birçok ilaçtan çok daha iyi sonuç vermiş durumda.

Fakaaaat, Osman Kibar’ın asıl bombası “Tanrı Hapı” olarak gösterilen ve yaşlılığı tamamen tersine çevirme özelliğine sahip, çalışmalarda sona gelindiği belirtilen o ilaç…

Bakalım Osman Kibar, Tanrı Hapı’yla yaşlılığı durdurabilecek mi?

Nitekim, ünlü Forbes Dergisi de 10 Mayıs’taki kapağına Osman Kibar’ı taşıdı ve aynı soruyu sordu:

osmankibar3

Yorumlayın

Your email address will not be published.