Deprem kâhininden Türkiye için korkutan kehanet

Türkiye’deki son depremlerle ilgili tahminlerinin doğru çıkmasıyla dikkatleri üzerine çeken Frank Hoogerbeets, Türkiye için yeni bir deprem uyarısında bulundu.

Hoogerbeets, Merür, Jupiüer ve Mars gezegenlerinin aynı dizilimde olacağını, bunun da büyük bir depreme işaret ettiğini iddia etti. Deprem kâhini, bu dizilim nedeniyle Mart’ın son günleri ile Nisan ayı başlarının Türkiye, Yunanistan ve İtalya için çok riskli olduğunu söyledi.

Bu gezegenlerin bir önceki benzer diliminin geçtiğimiz şubat ayında meydana geldiğini belirten Hoogerbeets, o tarihte Ekvador’da 7,5 büyüklüğünde depremin oluştuğunu hatırlattı.

Frank Hoogerbeets geçen haftalarda Türkiye’de yakın tarihte deprem beklediği bölgeleri açıklamıştı. Deprem kahini, Türkiye’nin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarının da yer aldığı Avrasya deprem hattında sismik faaliyetlerin daha aktif olacağı konusunda uyarılarda bulunmuştu.

DENİZLİ’DE 5,5’LİK DEPREM

Hoogerbeets’in Türkiye tahmini doğru çıkmış ve 20 Mart günü merkez üssü Denizli, Acıpayam olan 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. 19 Mart tarihindeki videoda yaptığı 20-21 Mart uyarısının Denizli’de meydana gelen depremle kesişmesi dikkatleri tekrar Hoogerbeets’e çevirdi.

MALATYA’DAKİ DEPREM

Bir televizyon programında soruları yanıtlayan deprem kahini, özellikle Türkiye’nin orta ve doğu bölgelerine dikkat çekmiş, bu bölgelerde büyük bir depremin olabileceği konusunda uyarmış ve açıklamasından yalnızca bir gün sonra Malatya’da orta şiddette bir deprem meydana gelmişti

Yorumlayın

Your email address will not be published.