Deniz bitti, gözünü İş Bankası’na dikti

Yok politik ahlâk değilmiş, yok CHP’nin o bankada ne işi varmış. Geçin bunları…. Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası’ndaki CHP hisselerine göz dikmesinin ardında yatan asıl neden tamamen duygusal. Erdoğan, aslında bazı projelerin tamamlanması için yandaş iş insanlarına kaynak aktarmayı hedefliyor. Çünkü, deniz bitti…

Evet, yaşanan kriz, Erdoğan’ın can suyu olarak gördüğü birçok projenin yapılmasının önünde engel. Bunun aşılması için kaynak gerekiyor.  Peki var mı? Yok…

Hal böyle olunca iş kaynak bulmak için eski defterleri açmaya geliyor (Yahudinin yaptığı gibi). Yiğit Bulut başta olmak üzere danışmanlarının ısrarlarıyla, İş Bankası’ndaki CHP hisseleri eski defterler arasında en çekici olanı.

Çünkü, İş Bankası ve iştiraklarından bir türlü nemalanamadı Recep Tayyip Erdogan ve saz arkadaşları. Muazzam bir kaynak orada CHP engeliyle karşılarında duruyor.

İş Bankası’Ndaki CHP hisseleri Hazine’ye (yani Damat Berat’a) devredilirse, İş Bankası da Varlık Fonu’na aktarılabilir. Yapılacak atamalarla, yandaşlara kaynak aktarımının önü açılmış olur.

Tüm hesap bu…

Gerisi laf-ü güzaf…

Yorumlayın

Your email address will not be published.