Damat Berat Albayrak, tezini başkalarına yazdırmış

3 dakikalık okuma

Wikileaks’in yayımladığı e-postalarda, Enerji Bakanı Damat Berat Albayrak’ın doktora tezinin, Marmara Üniversitesi’nden bir profesörle AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un da aralarında olduğu isimler tarafından yazıldığı iddia ediliyor.

Berat Albayrak’ın e-postalarına göre tezi hazırlayan isim Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Erişah Arıcan.

İşte Arıcan tarafından Albayrak’a gönderilen o e-posta:

From:erisaharican@yahoo.com To: beratalbayrak@yahoo.com Date: 2010-06-02 06:43 Subject: tez izleme sunum

Sevgili Berat, Yarın ki tez izleme ile ilgili, 12 slayttan oluşan bir sunumu sana gönderiyorum. Tez jüri üyelerinin sayısı kadar çoğaltırsan iyi olur. Şimdi ben model taraması da yapıyorum. Tezle ilgili eksiklikleri de tamamlamaya devam edeceğim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar, yarın görüşmek üzere. Erişah

Bu da yine tezle ilgili olarak Pof. Dr. Erişah Erican tarafından gönderilen ikinci e-posta:

Sevgili Berat Bey, Ekteki dosyada da göreceğiniz gibi, geçen hafta size verdiğimiz “yapılacaklar listemiz”deki görevlerin büyük kısmını tamamladık. Sadece Türkiye’deki yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili kısa bir yer kaldı. Onun dışında biz an itibariyle ekonometrik modele başlıyoruz. O konuda da gelecek hafta verileri toplayarak Doç. bir arkadaşımızla o kısmı da tamamlayacağız. Sizden de şunları rica ediyoruz: * Proje finansmanı ile ilgili olan ve başında 292 bulunan İngilizce metnin dip notlu çevirisi. * Geçen haftadan kalan görevlerinizi tamamlama. * Dip notlarda çok fazla tekrar edenleri saptayıp yerine yeni kaynakları yerleştirme. * Genel olarak tezi gözden geçirerek, eksik bulduğunuz yerleri bize söylemeniz. Mevcut durumlar itibariyle, bayram sonrası sizinle görüşeceğiz. Biz bu arada kendi kısımlarımızı bitiriyoruz. Size de çalışmalarınızda başarılar dileriz. 
Prof. Erişah ve asistanları 

2015 Ağustos ayında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Arıcan, 1 Nisan 2016 tarihinde ise Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Yine bir diğer e-postada o dönem AKP milletvekili olan Mehmet Muş, Berat Albayrak’a tezin akademik kurallara göre düzenlemesinin tamamlandığını söylüyor.

AKP Milletvekili Mehmet Muş ise söz konusu e-postadan sonra AKP Grup Başkanvekili oldu.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Serenay Sarıkaya’dan fena halde frikikler

Sonraki Yazı

Damat Berat’a eşi Esra’dan sitem dolu mektup