Dallas hikaye! Washington ve New York’u sarsan politik seks skandalı…

4 dakikalık okuma

Konu Hillary Clinton’ın en güvendiği çalışanlarından Huma Abedin ile ilgili. Abedin,  daha önce çıplak resimlerini İnternet üzerinden birçok kadına gönderen ve suç üstü yakalandığı için Kongre üyeliğinden istifa eden eşi Anthony Weiner’in yeni seks skandalıyla  şok üstüne şok yaşıyor.

Huma Abedin, hem eşinin ilk seks skandalı hem de ucu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Fethullah Gülen cemaatine dayanan ailesinin Müslüman Kardeşler ile yakın dirsek teması yüzünden ardı ardına aldığı darbelere karşın  Hillary Clinton’ın hâlâ vazgeçemediği isimlerden.

Şu an New York Belediye Başkanlığı Demokrat Parti adaylığı için yarışan Anthony Weiner, 2011 yılında ortaya çıkarılan seks skandalı ile Kongre üyeliğinden istifa etmiş ve “İnternet üzerinden bir daha kimseyle böyle bir ilişki yaşamayacağım. Söz veriyorum” demiş ve Huma Abedin tarafından affedilmişti.

Fakaaat, Weiner’in bir türlü uslanmadığı, 23 yaşındaki Sydney Elaine Leathers adlı bir kızın ifşaatları ile ortaya çıktı. Weiner ile İnternet üzerinden yazışmalarını ve de onun gönderdiği fotoğrafları, “Bana yalan söyledi. O bir yalancı” diyerek ortaya döktü.

Sydney Leather, öyle sıradan bir “American Girl” değil; politikayla yakın ilişkisi olan ve de Demokrat Parti’nin çeşitli kampanyalarında aktif olarak çalışmış bir genç kız. Kendisini “Liberal” olarak tanımlıyor ve bir de blog hazırlıyor.

Sydney’in anlattıklarına  göre, Weiner ile ilişkisi 2012 Ağustos’ta İnternet üzerinden başlıyor ve Kasım 2012′ye kadar aşağıda porno hikâyeleri aratmayacak içerikteki mesajlara yansıyacak biçimde sürüyor.

Bu tarihten sonra Weiner, yazışmaları yaptığı sahte Facebook hesabını kapatıyor ve bu yıl Nisan ayına kadar Sydney ile bağlantı kurmuyor.

New York belediye Başkan aday adaylığı için Demokrat Parti’de yarışan Weiner, Sydney’e Nisan 2013′te yeniden mesaj atıyor ve ilişkiye devam etmek istiyor.

Sydney ise iki gün öncesine kadar ve bekliyor ve Weiner’in gönderdiği penisinin fotoğrafları dahil tüm yazışmaları İnternet üzerinden paylaşıyor.

Başta da dediğimiz gibi, bu Huma Abedin için yeni bir şok, ancak eşiyle birlikte önceki gün kameralar karşısına geçti ve eşini yeniden affettiğini söyledi.

Tabii bu en çok Weiner’in rakiplerini sevindiriyor. Şimdi Demokrat Parti içinde Weiner’ın bir an önce aday adaylığından istifa etmesi gerektiği çok yüksek sesle dile getiriliyor.

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Lazkiye’yi İncirlik’ten havalanan İsrail uçakları mı vurdu?

Sonraki Yazı

Cami’ye menfur saldırı