Çocuk evliliği savunucusu gerici profesör ders başı yaptı

Elazığ depreminin nedenini “çocuk evliliklerinin yasaklanması”na bağlayan sosyal medya paylaşımı ile büyük tepki toplayan Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Bedri Gencer, derslerine kaldığı yerden devam ediyor.

Gerici profesör, gelen tepkiler üzerine sosyal medyada yaptığı paylaşımı kaldırmış, Yıldız Teknik Üniversitesi de, Gencer hakkında inceleme başlatıldığını duyurmuştu.

Gencer, derslere başlaması ve ilk dersinde çocuk evliliklerini anlatması ile ilgili olarak sosyal medyadan şu mesajjı paylaştı:

Bedri Gencer, sosyal medya hesabından ilk dersinde “çocuk evliliğini” anlattığını şöyle duyurdu:

“Ulu Hakanın Ulu Çınarı Adını Sultan II.Abdülhamid’in Yıldız Sarayından olan Üniversitemizde bugün ders başı yaptık elhamdülillah. Hayırlı olsun Verdiğimiz Sosyoloji dersinin içeriği aile ve hukuk sosyolojisinden meşrûiyet/yasallık,çocuk/erken evlilik gibi konularla zenginleşecek

Bugünkü ilk derste sosyolojiye giriş yanında gündemdeki erken evlilik yaşı ve mülkün temeli adalet-zulüm ilişkisi açısından gayretullaha dokunma temasının derin bir sosyolojik açıklamasını yaptık. Hayretle dinleyen öğrenciler, ‘Keşke bunu ileri-geri konuşan herkes dinlese’ dediler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir