“Cinci Hoca”ya 1 yıl 5 ay 15 gün hapis, ancak hükmün açıklanması ertelendi

/

Gündeme “cinsel istismar” görüntüleriyle gelen ve “Dini inanç ve duyguları istismar ederek dolandırıcılık” yaptığı iddiasıyla tutuksuz olarak yargılanan Burhan Dalğali’ya mahkeme, 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verdi, ancak ileride bir daha suç işlemeyeceği yönündee olumlu kanaat elde edildiğinden verilen cezanın ertelenmesine karar verildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Ebubekir B’nin eşi Sema Nur B. ile sorunlar yaşadığı, bir tartışma üzerine de eşine 3 defa “boş ol” dediği belirtilerek, “dini nikah tazelemek” isteyen müştekinin sanık Burhan Dalğali’yi çağırdığı anlatılmıştı.

Mahkeme dosyasına da giren taciz görüntüleri

Müştekilerin evine giden sanığın, “Böyle nikah düşmez. Siz tövbe edin. Sizin nikahınız düşmedi.” dediği aktarılan iddianamede, sanığın nasihat ve telkinleri karşılığında müştekilerin her birinden 1600 lira olmak üzere toplamda 3 bin 200 lira aldığı kaydedilmişti.

Sanık Dalğali’nin Ebubekir B.’ye “Ayrı odanız var mı? Eşinle baş başa görüşmemiz lazım” dediği ifade edilen iddianamede, müştekilerin ayrı odalarının olmadığını söylemesi üzerine sanık Dalğali’nin çiftin evinden ayrıldığı aktarılmıştı.

Burhan Dalğali, duruşmada üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, “Ben kimseden para almadım. Karşı taraf bana iftira atmaktadır. Bu olay nedeniyle mağdur oldum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Yorumlayın

Your email address will not be published.