“Çilek Ayı” tutulması mı Malatya depremini tetikledi?

…Ve yay burcunda dünya ay ile güneş arasına girdi ve mevsiminden dolayı “Çilek Ayı” adı verilen tutulma gerçekleşti.

Astrologlara göre, yay burcunda gerçekleşen bu tutulma, birçok felaketin habercisi.

Nitekim, birçok astrolog, Malatya’da meydana gelen 5 şiddetindeki depremin, ay tutulmasından kaynaklanmış olabileceği görüşünde.

Yerli ve yabancı birçok astrologdan derlediğimiz, ay tutulması ile ilgili yorumlar özetle şöyle:

Yay burcu farklı kültür ve inançlarla, uluslararası iş ve girişimlerle, seyahatler ve turizmle, eğitim ve hukuk sistemiyle, yasal konularla ilişkilidir. Bu burçta gerçekleşen tutulmalar, bu alanda önemli gelişmeler yaşanacağına işaret eder. Yeni yasalar, kural ve kanunlarla ilgili gerginlikler Ay tutulmasının ortaya çıkaracağı stres ve gerginliklerdir.

İnsanlar arasında tartışmaların, sosyal çalkantıların yaşanacağı tehlikeli ve riskli bir sürece giriş yapıyoruz demektir.  Tutulmanın gerçekleşeceği Yay burcu değişken burçlardan biridir.  Yay burcu felsefi fikir ve görüşleri, din ve inançları, sosyal ve kültürel konuları temsil ettiğinden, bu tutulma civarındaki günlerde bu konularda hızlı değişimler yeni yaklaşım ve ideolojiler, keşif ve buluşlar görülebilir.

Henüz tam olarak bilmediğimiz emin olamadığımız konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. Terör tekrar çirkin yüzünü göstermeye başlayabilir.

Fotoğraf: Johannes Moths (Instagram)

Meclis’teki kavga, deprem, koronavirüs gibi gelişmeler ile “Çilek Ayı” tutulmasına ilişkin yapılan yorumlar örtüşmüyor mu?

Bunlara göre pozisyon alıp almaması size kalmış…

Yorumlayın

Your email address will not be published.