CIA, Müslüman Kardeşler’in patronu çıktı!

/

İşler fena halde organize. Ucu Türkiye’de AKP’ye kadar dayanıyor. CIA, Müslüman Kardeşler örgütünün uluslararası alanda örgütlenmesinin mimarlığını yapmış. İşte detaylar:

Müslüman Kardeşler 1928 yılında Mısır’da Hasan El-Benna tarafından kuruldu. İlk başlarda radikal tavırları ile öne çıkan örgüt 1950’li yıllardan itibaren özellikle Hasan el-Benna’nın damadı Said Ramazan’ın girişimleriyle uluslararası alanda örgütlenmeye başladı.

saidramadan2
Said Ramazan (1926–1995)
Said Ramazan (sağ başta elinde kağıt olan) Eisenhower ile birlikte Beyaz Saray’da..

Said Ramazan’ın1950’li yıllarda CIA tarafından “kafakola” alındığı resmi belgelerde kayıtlı. Ramazan 1953 yılında önce ABD’ye gidiyor ve dönemin ABD Başkanı Dwight Eisenhower ile görüşüyor. Bu görüşme sonrasında yakın takibe alınan Ramazan, 1957 yılında CIA ajanı Robert Dreher tarafından “şirket”e eleman olarak kaydediliyor.

İşte bu tarihten sonra Müslüman Kardeşler’in uluslararası alanda örgütlenme atağı başlıyor. Kısa sürede birçok ülkede (ki Türkiye’de de Erbakan aracaığıyla) örgütlenme tamamlanıyor.

CIA’nın o dönemki hesabı, müslüman ülkelerde esen sol ve milliyetçi rüzgarların önünü Müslüman Kardeşler aracılığıyla kesmek.

Müslüman Kardeşler’in bu atağı tabii ki petro-dolarlarla gerçekleştiriliyor. Bu operasyonun başında da Suudi Arabistan bulunuyor. Bu arada Suudi Arabistan’da Müslüman Kardeşler’in gençlik kolu niteliğindeki Dünya Müslüman Gençlik Birliği (WMYA) kuruluyor (AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu birliğin gelecekte üyesi oluyor).

Tezgah iyi işliyor. Müslüman Kardeşler’in İsviçre merkezli uluslararası ağı, işi banka kurmaya kadar vardırıyor.

Bir CIA ajanının deyimiyle, Müslüman Kardeşler’in tüm ipleri CIA tarafından tamamen kontrol altına alınıyor ve gerektiğinde kullanılmak üzere yedeğe alınıyor.

…Ve son 10 yıla gelindiğinde Ortadoğu’nun yeniden inşaası operasyonu için Müslüman Kardeşler tekrar ön plana çıkarılıyor. Türkiye dahil birçok müslüman ülkede Müslüman Kardeşler bağlantılı örgütler iktidara getiriliyor (Hamas, Mısır’da Mursi vb).

Ha Türkiye’de AKP ile Müslüman Kardeşler’in sıkı fıkı ilişkilerine gelince…

Bunun için JÖNTÜRK’ün şu haberine bir göz atmak gerekiyor: TIKLAYIN.

Herhalde anlaşılmıştır Arap Baharı’nda Müslüman Kardeşler çıkışının esbab-ı mucibesi ve AKP’nin Türkiye’de iktidar olmasının şifreleri..

Yorumlayın

Your email address will not be published.