Cemal Kaşıkçı’yı bu diziden etkilenip yok etmişler

JÖNTÜRK klavyeleri haber bombardımanını sürdürüyor. Sırada şimdi, 2 Ekim tarihinde girdiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda hunharca yok edilen Cemal Kaşıkçı ile ilgili bir detay var. İşte o detay:

JÖNTÜRK’ün görüşlerine başvurduğu bir istihbarat yetkilisi, Cemal Kaşıkçı’nın Konsolosluk’ta öldürüldükten sonra tıpkı bir dönem rating listelerini altüst eden Breaking Bad dizisindeki bir sahneden etkilenilerek yok edildiğinin düşünüldüğünü söyledi.

Breaking Bad dizisinde, karakterlerden Jesse, hidroflorik asit kullanarak bir cesedi yok ediyordu.

Bu sahne epey bir sansasyon yaratmış ve bir insan bedeninin hidroflorür asit kullanılarak yok edilip edilmeyeceği tartışılmıştı.

Kaynağımız, dizide olduğu gibi hidroflorür asitle bir cesedin yok edilemeyeceğini, ancak Suudilerin Sodyum hidroksit kullanarak, Cemal Kaşıkçı’nın cesedini erittiklerini söyledi.

Sodyum hidroksit, Kostik Soda olarak da bilinir ve lavobo açıcı olarak satılan ürünlerin hammadesidir. En tehlikeli bazlardan biri olan sodyum hidroksit, sıcak suyla birleştiğinde her türlü organik maddeyi hızla eritme özelliğine sahip.

Bizden aktarması.

 

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir