Bu barbarlığa ancak IŞİD kafası sahip çıkar (+21)

Evet, Fransa’da Samuel Paty adlı 47 yaşındaki bir öğretmen, sınıfta Hz. Muhammed’e hakaret içeren Charlie Hebdo imzalı karikatürleri gösterdi diye (ki sınıftaki Müslüman öğrencileri dışarı çıkararak) Abdoulakh Anzorov adlı 18 yaşındaki Çeçen asıllı radikal İslamcı tarafından başı kesilerek öldürüldü.

Samuel Paty

Anzorov, yine Radikal İslamcı görüşlere sahip babasının telkinleri ile daha önce hiç görmediği Paty’yi sokak ortasında önce bıçaklayarak sonra da başını keserek katletti.

Paty’nın kesik başının görüntülerini sosyal medyada da yayımlayan Anzorov, daha sonra olay yerine gelen polisin açtığı ateş ile vurularak öldürüldü.

Çeçen asıllı Anzarov’un iki farklı görüntüsü

..Ve olayın ardından Fransa’da Devlet Başkanı Emmanuel Macron’un direktifleri doğrultusunda radikal İslamcı oldukları iddiasıyla çok sayıda Müslüman derneği kapatıldı, Anzorov’la igilisi olmayan birçok kişi tutuklandı başladı; Fransa’da İslam karşıtlığı tavan yaptı.

Yine Macron’un direktifleri doğrultusunda Charlie Hebdo imzalı o karikütürler Fransa kamu binalarının cephelerinde gösterilmeye başlandı.

Fransa’da şimdi Macron’un uygulamalarını eleştirenler ile destekleyenler şu konuyu tartışıyor:

Ülkede yaşayan Müslümanlar, Macron’un istediği kalıba girerek mi yoksa kendi bildikleri gibi mi yaşayacaklar?

Bu arada, Anzarov’un barbarlığına IŞİD’in anında sahip çıkması ve özellikle Avrupa’daki Müslümanların birkaç cılız ses dışında sessiz kalması Macron’un ekmeğine yağ sürdü.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir