Boris Johnson’un 30 davetli önünde “büyücü nişanlısıyla” gizli nikahı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson (Osmalı İmparatorluğu’nun son Dahiliye Nazırı Hain Ali Kemal’in torunu), kendisinden 23 yaş küçük nişanlısı Carrie Symonds ile evlendi.

Daha önce duyurulmayan küçük bir törenle dün nişanlısı Carrie Symonds ile Westminster Katedrali’nde evlendiği bugün (30 Mayıs) duyuruldu.

Nikah törenine pandemi kuralları uyarınca 30 davetlenin katıldığı bildirildi.

56 yaşındaki Johnson ve Symonds, Şubat 2020’de nişanlandıklarını ve bir bebek beklediklerini duyurmuştu. Çiftin Oğulları Wilfred, Nisan 2020’de dünyaya geldi.

Symonds’ın Johnson ile romantik bir ilişki içinde olduğuna dair haberler, ilk olarak 2019 başında basına yansımıştı.

Symonds,2010’da Johnson’ın bugün lideri olduğu Muhafazakar Parti’nin basın ofisinde çalışmaya başladı. İki yıl sonra da Johnson’ın ikinci kez Londra Belediye Başkanı olarak seçilmesini sağlayan seçim kampanyasında çalışmaya başladı.

2018’de Oceana isimli denizleri koruma örgütünün halka ilişkilerinde çalışmak üzere istifa etmeden önce, Muhafazakar Parti’nin iletişim başkanlığındaydı.

Johnson ve ikinci eşi Marina Wheeler, Eylül 2018’de, 25 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldıklarını açıklamıştı. Çiftin 4 çocuğu var.

Johnson, Wheeler’dan önce Allegra Mostyn-Owen’la evliydi. Bu evlilik de 6 yıl sürmüştü.

Carrie Symnods’un epey gizemli bir geçmişi var. Halkla İlişkilerci Symonds özellikle Aleister Crowley gibi yaşarken “Dünyanın en kötü insanı” olarak anılan marjinal bir büyücünün de hayranı. Symonds, Warwick Üniversitesi’nde okurken Crowley’in ürkütücü bir oyununda oynamıştı:

Bunlar da Symonds’un albümünden birkaç fotoğraf:

Yorumlayın

Your email address will not be published.