Boğaziçi öğrencilerini tehdit eden o dekandan süper poz!

Evet Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini sosyal medyadan “Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim” diyerek tehdit eden Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerini tehdit eden Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ı konuşuyor.

Kılıç’ın sosyal medya paylaşımı şöyleydi:

Paylaşımı nedeniyle hakkında Trakya Üniversitesi’nin soruşturma başlattığı Kılıç, kendisinin aslında 15 Temmuz misali darbe heveslilerine yönelik sözler sarfettiğini, bu sözleri kasıtlı olarak yanlış aksettirenler hakkında dava açacağını falan söyledi.

Peki kim bu Kılıç?

1971 yılında Artvin, Şavşat, Demirci Köyü doğumlu olan Cevdet Kılıç, mesleğe 1992 yılında Ankara’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olarak yaparak başladı. Kılıç, 1999 yılına kadar öğretmenlik yaptı.

1999’da Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitap Okuma Komisyon Üyeliğine getirilen Kılıç, sırasıyla bugüne kadar Fırat Üniversitesinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde ve halen görevine devam ettiği Edirne Trakya Üniversitesinde çalıştı.

2018 yılından bu yana üniversitede Genel Sekreterlik görevini yürüten Kılıç, kampüsünde camisi olmayan tek üniversite olduğu gerekçesiyle Trakya Üniversitesine cami yaptırmasıyla dikkat çekiyor.

Kılıç bu yüzden sürekli IBAN paylaşarak çevresinden para topluyor. Para gönderenlerin isimlerini de sosyal medyadan paylaşan Kılıç herkesi de “gönlünüzden ne koparsa” diyerek yardım yapmaya davet ediyor.

Süper poz nerede mi?

Yorumlayın

Your email address will not be published.