Bilal’in Okçular Vakfı’na seçimden önce İBB’den 1 milyon TL’lik kıyak

3 dakikalık okuma

O Okçular Vakfı ki, bugüne kadar “yok öyle bir para transferi olmadı” deyip duruyordu.

Fakaaat, yerel seçimlerden hemen önce AKP’li cumhurun başkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Okçular Vakfı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden okçuluk eğitimi ile Fetih Kupası’nın reklam ve tanıtım işleri için toplam 1 milyon liralık ihale aldığı ortaya çıktı.

Okçular Vakfı’nın 14 Şubat 2019 tarihinde İBB Şirketi Metro İstanbul’dan 500 bin lira karşılığı aldığı “okçuluk eğitimi” ihalesinden sonra 500 bin liralık yeni bir ihale daha yapıldığı öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, seçime beş gün kala Okçular Vakfı’nın 27-29 Mayıs tarihlerinde “Cumhurbaşkanlığı himayesinde” düzenlediği Fetih Kupası’nın reklam ve tanıtım işleri için ihale açtı. İhaleye tek başına katılan vakıf, kendi düzenlediği etkinliğin tanıtım ve reklam işlerini 500 bin TL karşılığı aldı.

Okçular Vakfı İktisadi İşletmesi ile İBB’ye bağlı İstanbul Ağaç ve Peyzaj Şirketi arasında seçimden beş gün önce 25 Mart tarihinde sözleşme imzalandı. Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) ise ihale sonucu 10 ay sonra 13 Ocak 2020’de açıklandı.

Fetih Kupası’nın sponsorları arasında Halk Bankası, Türk Hava Yolları, TRT Spor, Spor Toto ile İBB Şirketleri İGDAŞ, İSTAÇ, BOLBİM, Metro İstanbul ve İSTON da yer aldı.

İki kıyak daha

Metro İstanbul’un 2018 yılında yaptığı okçuluk eğitimi ihalesine yine tek başına katılan Okçular Vakfı’na İBB kasasından 350 bin TL ödenirken 2016 yılında da yine aynı tür bir başka etkinlik için de 300 bin TL verildi.

Vakıf, İBB’ye bağlı İstanbul Ağaç ve Peyzaj Şirketi’nin 2016 yılındaki “Expo Antalya 2016 Okçuluk Etkinliği Reklam Tanıtım Hizmeti Alımı İşi” ihalesine de yine tek başına katıldı. 300 bin TL’lik bu ihaleyi de vakıf aldı.

Bilal bakışı!

Öte yandan Bilal Erdoğan ve eşi Reyyan Erdoğan dikkat çeken bir ziyarete imza attı.

Ressam Devrim Erbil’in atölyesini ziyaret eden çift, Erbil ile uzun süre sohbet etti.

Sohbet sırasında Bilal Erdoğan’ın “mahzun” duruşu dikkat çekiciydi.

Yorumlayın

Your email address will not be published.