Beş yıldızlı otelde şok cinayet! Eski sevgilisi Filiz Aker, Vatan Şaşmaz’ı öldürüp intihar etti

Sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz (43), Beşiktaş’ta beş yıldızlı bir otel odasında bir dönem ilişki yaşadığı eski manken Filiz Aker (55) tarafından sırtından vurularak öldürüldü.  Katil Aker, daha sonra silahı başına dayayıp intihar etti. Tüyler ürpertici cinayetin ve intiharın gerçekleşmesinde Aker’in Şaşmaz’a duyduğu saplantılı duyguların yanısıra ikilinin arasında yaşanan alacak-verecek tartışmasının da etken olabileceği değerlendiriliyor. İşte detaylar:

Neler yaşandı?

Filiz Aker olay günü yeğeni Dora Ercan ve eşini Conrad Oteli’ne davet etti. Akar, Ercan çifti ile saat 12:30’da otelin kafeteryasında bir araya geldi.

Bir süre sonra alkol almaya başlayan Filiz Aker, saat 17.00 sıralarında misafirinin geleceğini söyleyerek yeğeni ve kocasının yanından, “Beni burada bekleyin. Yarım saat sonra geleceğim” diyerek ayrıldı. Saat 17.49’da, oteldeki 1130 nolu odasına girdi.

3 dakika sonra yani saatler 17.52’yi gösterdiğinde Vatan Şaşmaz, 1130 nolu ölüm odasının bulunduğu koridorda görüldü. Kapıyı çalan Şaşmaz, birkaç saniye sonra odadan içeriye girdi.

Aradan saatler geçmesine rağmen Filiz Aker’in dönmemesi ve telefonuna cevap vermemesi üzerine Dora Ercan, durumu otel görevlilerine bildirdi. 

Dora Ercan ve görevliler saat 19:20’de, 1130 numaralı odanın kapısına geldiler ve uzun süre kapıyı çalsalar da karşılık alamadılar. Bunun üzerine yedek anahtar istendi. Ancak arkadan sürgülü olan kapı yine açılamadı. 

Saat 19.45 gibi odaya giren görevliler Vatan Şaşmaz’ı yerde yatarken, Filiz Aker’i ise yatağının üzerinde kanlar içerisinde buldu. 

Saat 19.47’de ise polis ekiplerine haber verildi. Polisin olay yeri tespit tutanağına göre Aker, Smith Wesson marka tabancayla Vatan Şaşmaz’a arkasından 4  el ateş etti. Uzman dedektifler ise Vatan Şaşmaz’ın düşme şeklinden yola çıkarak, konuştuktan sonra kapıya yöneldiğinde ilk kurşun sonrası yere düştüğü değerlendirdi.

Vatan Şaşmaz’a isabet eden kurşunlardan 3’ünün yakın mesafeden ateş edildiği belirlendi. Bu da Filiz Aker’in ilk kurşundan sonra yere düşen Şaşmaz’a ateş etmeye devam ettiğini ortaya koydu. Aker’in 5. kurşunu ise sağ kulağının üzerinden kendine sıktığı, yani intihar ettiği ortaya çıktı. 

Vatan Şaşmaz kimdir?

8 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu. Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede doğduğu için annesi ona Vatansever ismini verdi. Zamanla sadece Vatan denilmeye başlandı. Çapa Ortaokulundan mezun oldu. Liseye Pertevniyal Lisesinde başladı, Şehremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde işletme okudu. 1996 yılında okuldan ayrıldı ve 1-1.5 sene aracı bir kurumda borsacı, yatırım danışmanı, dealer olarak çalıştı.

Üniversite yıllarında 1993 yılında Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı’na bağlı olarak fotomodellik yaptı. Bazı katalog çekimlerinde, reklam filmlerinde ve video kliplerde rol aldı. Askerliğini Şırnak’ta yaptı.

2000 yılında ATV’ye geçti. Melike Öcalan ve Vatan Şaşmaz birlikte sabah şekeri oldular. Uzun süre (875 bölüm) sabah programı sundu. ‘Özel Hat’ programıyla Magazin Gazetecileri Derneği’nin ‘En İyi Erkek Sunucu’ ödülünü aldı.

4 yıl sabah programı ve 9 yıl magazin programı sunan Vatan Şaşmaz, 10 yıl Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı. Engin karakteriyle büyük beğeni topladı.

Vatan Şaşmaz, 14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş ile New York’da konsoloslukta evlendi.

10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi’nde boşandı. 11 Eylül 2015 tarihinde mimar Yasemin Adalı ile evlendi.

Yasemin Adalı Şaşmaz, eşi korkunç cinayete kurban gittiğinde dört aylık hamileydi.

Filiz Aker ya da Fatoş Bayer

1963 doğumlu Filiz Aker, 1990’lı yılların sonuna kadar magazin dünyasının flaş isimlerinden birisiydi. Mankenlik yaparak ünlüler dünyasına giriş yapan Aker aynı zamanda çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı. 1987 yapımı İnsan Avcıları filmi ile sinema dünyasına giriş yapan Aker ertesi yıl tam üç film birden çevirdi. Filiz Aker 1988 yapımı; Kurtlar Geceyi Sever, Sürgün ve  Alman Avrat 40 Bin Mark filmlerinde boy gösterdi.Bu filmlerini 1989 yapımı Vahşi ve Güzel ile 1994 yapımı Bir Sonbahar Hikayesi isimli eserler izledi.

Bu süreçte Aker’in adı birçok olaya karıştı. Bir kez kaçırılan ve daha sonra sendikacı Şemsi Denizer (1999 yılında evinin önünde öldürüldü) ile adı aşk dedikodularına karışan Aker, İranlı zengin bir sevgiliyle beraber olduktan sonra ise oyunculuğu bırakıp 1998 yılında ABD’ye yerleşti ve ticaretle uğraşmaya başladı. Filiz Aker’in Fatma Bayer olan adını mahkeme kararıyla değiştirdiği biliniyor. Lüks yaşantısıyla dikkatleri çeken Filiz Aker, Miami’de yaşıyordu. Yeğeni Dora Ercan, Aker’in bir süredir Conrad Otel’de yaşadığını söyledi.

Yorumlayın

Your email address will not be published.