Baro başkanları Metin Feyzioğlu’nu protesto edip alana almadı

Türkiye’nin dört bir yanından yürüyüşe başlayıp Ankara’ya ulaşan ancak “Valilik İzni yok” diyerek başkente girişlerine izin verilmeyen Baro başkanları, 27 sasaat sonra ortaya çıkan ve oturma eylemi yaptıkları alana girmek isteyen Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na izin vermedi.

Yürüyüşe destek vermeyen ve bugün alana gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, baro başkanlarının protestosu ile karşılaştı.

Metin Feyzioğlu’na sırtlarını dönen ve alana girmesine izin vermeyen baro başkanları, “Bunların sorumlusu sensin, sana rağmen baroları böldürmeyeceğiz. İstifa et Metin Feyzioğlu!” dedi.

Feyzioğlu ile Avukattlar arasında şu diyaloglar yaşandı:

Feyzioğlu(F): Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar
Avukatlar (A): Sayenizde oldu.
F: Sayemde olmadı ama birliğimizi bozduğunuz için olabilir mi?
A: Birliği siz bozdunuz.
F: Öyle sanıyorum ki bu durum çözülecek.
A: Çözülüyor merak etmeyin ama sizden sebep değil.
A: Size ihtiyacımız yok. Gölge etmeyin.
A: Çözüyordunuz madem dün çözseydiniz.
F: Peki geçmiş olsun
A: Bize ‘terörist’ denirken neredeydiniz. Bunlar senin yüzünden oluyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Türkiye Barolar Birliği eski başkanı ve CHP eski genel sekreteri Önder Sav’ın girişimleri sonucunda baro başkanlarının yürüyüşlerine devam etmesi kararı alındı.

Buna göre polis çekildi, baro başkanları bulundukları noktadan 200 metre boyunca yürüyüş gerçekleştirdiler. Daha sonra otobüslere binen olan baro başkanları, Tandoğan’da inerek Anıtkabir’e yürüdüler. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fezioğlu’nun ise yürüyüş kortejine alınmayacağı bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir