Baba Bush öldü, kadınlara tacizleri hafızalarda

2 dakikalık okuma

Evet, ABD’nin 41. Başkanı George H. W. Bush (Baba Bush), 94 yaşında hayatını kaybetti.  Kuşkusuz çok şey yazılıp çizilecek hakkında (Turgut Özal’la ilişkileri, CIA Başkanı’yken Türkiye’ye yönelik operasyonları vb). Biz bu konuda George H. W. Bush’un kadınlara yönelik tacizlerini anımsatalım dedik.

Evet, Bush’un kadınların kalçalarını sıkmaya yönelik taciz girişimleri ABD medyası tarafından sık sık gündeme getirildi. Çok sayıda kadın, Bush’un elle tacizine uğradığını iddia etti.

Bunlardan birisi geçen yıl Bush’un kendisine 2003 yılında bir fotoğraf çekimi sırasında elle tacizde bulunduğunu söyleyen Rosyln Corrigan’dı…

Rosyln, 2003 yılında Teksas’ta CIA yetkilileriyle gerçekleşen bir toplantıda Başkan Bush ile tanıştığını söyledi ve “Annem ve Bush’la birlikte Fotoğraf çekilirken gülümseyin dendi. Bir-iki-üç komutuyla Bush ellerini belimden kalçalarıma indirdi ve kalçamı iyice kavrayarak sıktı. Fotoğrafta ağzımın bir karış açık olmasının nedeni bu.”

Rosalyn’in bahsettiği taciz anı

Bush’un tacizleri bununla sınırlı değil. Oyuncular Heather Lind ve Jordana Grolnik , yazar Christina Baker Kline, Politikacı Amanda Staples ve gazeteci Liz Allen, Bush’la fotoğraf çektirirken tacize uğradıklarını iddia eden diğer isimler.

 

 

Yorumlayın

Your email address will not be published.

Önceki Yazı

Amber Rose, model olursa…

Sonraki Yazı

Meleklere, şeytani paparazzi baskını