Avrupa’da “Faşist Güzel” avı! “Miss Hitler” yarışmasına Türkiye’den katılım var mı?

/

Avrupa’da güvenlik birimleri alarmda. Beş yıldır İnternet üzerinden yapılan “Miss Hitler” Güzellik Yarışmasına katılan veya katılmak isteyen faşist kadınlara yönelik operasyon başlatıldı.

İtalya’da geçen yıl sonu başlatılan operasyonda, yarışmanın 2019 yılı birincisi Francesca Rizzi bir grup Neo-Nazi ile birlikte tutuklanmıştı.

Francesca Rizzi

Faşist güzellere yönelik operasyonda son olarak İngiltere’de yarışmanın 2016 yılı katılımcısı Alice Cutter, tutuklandı ve üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Alice Cutter

Söz konusu yarışma, Tarihi Revizyonizm adlı bir grup tarafından düzenleniyor.

Yarışmanın, Faşizme karşı en büyük savaşlardan birini veren Rusya üzerinden yapılması da ilginç.

Yarışma adaylarından, Hitler’e ve Nazi düşüncesine bağlılıklarını gösteren fotoğraflar talep ediliyor ve oylama İnternet üzerinden yapılıyor.

Alan adı hizmeti veren şirketlerin yasaklamalarına, haklarında açılan davalara rağmen, Neo Nazi grup, boşluklardan yararlanarak bir şekilde güzellik yarışmasını düzenliyor.

Avrupa çapında yapılan operasyonlara, web sitelerine gelen yasaklara rağmen Tarihi Revizyonizm grubu, bu yılki yarışmanın 8 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Bu yılki yarışmaya, ABD’den, Rusya’dan, çeşitli Avrupa ülkelerinden hatta Türkiye’den bile (yalnızca bir kişi) çok sayıda başvuru olduğu öğrenildi.

Faşist güzellik yarışmasının 5 yıllık arşivinden yansıyan görüntülerden bazıları da şöyle:

Yorumlayın

Your email address will not be published.