Almanya’da yakalanan Türk “casus” ve Adnan Hoca’nın kedicikleri!

/

Almanya ile süren “ajan krizi”nin baş aktörlerinden biri olan ve kendisini “Başbakanlık Danışmanı” ‘(Erdoğan’ın adamı olarak da biliniyor) olarak tanıtan Muhammed Taha Gergerlioğlu’nun, Adnan Hoca’nın kediciklerinin yakın takibinde olduğu öğrenildi.

Gergerlioğlu’nun, Almanya’da “ajan” olduğu iddasıyla gözaltına alınmasından kısa bir süre önce Adnan Oktar’ın kedicikleri ile bir arada olduğu ortaya çıktı. İşte İstanbul’da bir otelde gerçekleşen o birliktelik:

Soldan sağa: Muhammed Taha Gergerlioğlu ve kedicikler (Vuslat Terkoğlu, Meltem Arıkan ve Ebru Yılmazatila)
Gergerlioğlu, kediciklerle sohbette

Haydi “Hişt hey ne oluyor orada” ya da “Ne iş” diye sormadan durun da helal olsun…

Almanya Federal Başsavcılığı,  58 yaşındaki Muhammed Taha G., yine 58 yaşındaki Ahmet Duran Y.,  33 yaşındaki Göksel G.’nin casusluk yaptıkları gerekçesiyle tutuklandıklarını açıklamıştı. Başsavcılık, Muhammed Taha Gergelioğlu’nun tutuklananların lideri olduğunu da duyurmuştu.

Ankara ise, tutuklananların MİT ile bağlantılarının olmadığı ve de Muhammed Taha Gergerlioğlu’nun resmi bir sıfatının bulanmadığı açıklamasını yapmıştı.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre de Gergerlioğlu, Ankara ve İstanbul’da bulunduğu ortamlarda Davutoğlu’nun danışmanı ve Teşkilat-ı Mahsusa’nın kurucularından birinin torunu olduğunu her fırsatta dile getiren biri.

Bu konu daha çok su götürür.

Yorumlayın

Your email address will not be published.