Alaattin Çakıcı’nın, adliyeye çakarlı araçla gitmesi ve bir tuhaf açıklama

“Devlet” destekli Ülkücü Mafya Babası Alaattin Çakıcı’nın, 21 Ocak’ta Kırıkkale Keskin Adliyesi’ne çakarlı konvoyla gittiğine ilişkin ortaya çıkan görüntüler üzerine Valilik’ten bir açıklama geldi.

Çakıcı, eski eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğluna hakaret ettiği gerekçesiyle Keskin Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı dava için Kırıkkale’ye gitmişti.

21 Ocak’ta görülen davada Çakıcı hakkında beraat kararı verilirken, Davutoğlu’na yönelik sözleri eleştiri sayılmıştı. Çakıcı’nın davanın görüldüğü Keskin Adliyesi’ne çakarlı konvoyla giriş yaptığı ortaya çıkmıştı.

Kırıkkale Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

Alaattin Çakıcı isimli şahsın, 21 Ocak 2021 tarihindeki duruşması için Keskin Adliyesine çakarlı araçla geldiği şeklinde bazı basın yayın organlarında yer alan görüntülerin, Keskin Adliyesine ve söz konusu kişinin araçlarına ait olmadığı,  adı geçenin Adliyeye çakarlı bir araçla veya refakatinde gelmediği, çakarlı aracın  il merkezinde adı geçen şahsın da katıldığı bir ziyarete dahil olan ve çakar taktığı anlaşılan başka bir şahsa ait olduğu ve aracın tespit edilerek gerekli cezai işlemlerin uygulandığı hususu; kamuoyuna saygı ile duyurulur..

Yorumlayın

Your email address will not be published.