AKP ve Müslüman Kardeşler’in fena halde organize işleri!

/
cizelge1a

Haberimiz, ehl-i siyaset sevdalılarına loş da olsa bir ışık tutmak gayesindedir. Evet, JÖNTÜRK, Türkiye’de yüzde 50 gibi bir oy oranıyla iktidar olan AKP’nin, bazı bağlantılarıyla ilgili çok önemli bir belgeyi okurlarının dikkatine sunuyor. Bu belge, AKP’nin Müslüman Kardeşler’in uluslararası ağının bir parçası olduğunu gösteriyor ve de ABD’den tutun da Malezya’ya kadar birçok ülkede siyaset erbabının masalarını süslüyor. İşte detaylar:

Detayların şekl-i şemâiline mufassal olarak bakmadan önce, tablonun Türkçeleştirilmiş haline şöyle bir bakmak icap ediyor:

cizelge1d

…Ve de tabii ki bu çizelgede yer alan kuruluşlardan bazılarına da:

FIOE: Avrupa İslami Örgütler Federasyonu (http://www.euro-muslim.com).

Europe Trust: Bağışla çalışan İngiltere merkezli yardım kuruluşu (http://www.europetrust.eu.com).

HİKMET: Hikmet Bilim Dostluk ve Yardımlaşma Derneği ((http://www.hikmetder.com).

FİDDER: Filistin Dayanışma Derneği (http://www.fidder.org.tr).

IDSB: İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (http://www.theunity.org/tr).

TGTV: Türkiye Gönüllü Teşekkülleri Vakfı (http://www.tgtv.org).

Çizelgeye bakışımıza yekün tutalım (Çünkü gerisi artık herkesin malumu. AKP’yi açıklayacak halimiz yok herhalde) ve gelelim organize işlerin şekli şemâline:

Müslüman Kardeşler’in uluslararası örgütlenmesinin en önemli kilometre taşlarından biri Avrupa. Buradaki örgütlenmenin en önemli liderlerinden biri de Müslüman Kardeşler’in önde gelen isimlerinden Yusuf El Karadavi. AKP iktidarı döneminde Türkiye’ye gelerek istediği gibi at oynatan Karadavi, bu serbestinin karşılığında hem maddi hem de manevi destek kapılarını sonuna kadar açmış Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları için.

Nasıl açmasın?

Erdoğan, Müslüman Kardeşler’in yan kuruluşu niteliğindeki Suudi Arabistan destekli Dünya Müslüman Gençlik Örgütü’nün (WAMY) en kıdemli üyelerinden biri.

Nitekim, “kardeşliğin” hatırına, Avrupa’daki Müslüman Kardeşler yapılanmalarından FIOE ve Europe Trust, Türkiye’ye “yağdır mevlam su” misali yardıma başlıyorlar. Tabii bu yardım sefaletle koyun koyuna yatanlara değil, Müslüman Kardeşler’in Türkiye’deki örgütlenmesinin sac ayaklarına aktarılıyor.

Kimler mi Türkiye’deki Müslüman Kardeşler kişi ya da kuruluşları?

Şimdi yukarıdaki çizelgeye bir daha bakın ve bu sorunun yanıtını kolayca bulun (AKP’yi dışlamadan tabii ki:-)

Ha unutmadan, yukarıdaki çizelge aynen ABD Başkanı dahil birçok liderin masasının üzerinde.

Yorumlayın

Your email address will not be published.