ABD’nin elindeki flaş disklerde Erdoğan-IŞİD bağlantısının kanıtları var

ABD, IŞİD’in finansal işlerinin bir numaralı koordinatörü Ebu Sayyaf’ın bu ayın ortalarında düzenlediği bir kara operasyonuyla Suriye’nin doğusundaki Deir ez-Zer’deki evinde öldürdü, karısını da gözaltına alıp Irak’a götürdü. Sayyaf’ın evinde el geçirilen flaş disklerde, IŞİD’in Türkiye’ye kadar uzanan petrol ticaretiyle ilgili kanıtlara ulaşıldı. Bunlar arasında ucu Erdoğan’a ve AKP iktidarına kadar uzanan hayati bilgiler bulundu.

Üzerinde hâlâ çalışılan flaş disklerle ilgili olarak, “AKP iktidarı ile IŞİD arasındaki ilişkilerin kesin ve güçlü kanıtı” yorumları yapılıyor (ABD resmi görevlileri bile).

ebusayyaf
Ebu Sayyaf

Evet, ABD, Suriye’de ilk kez (belki ilk kez ortaya çıktığından) karadan bir operasyona imza atıyordu. CIA’nın Başkan Yardımcısı David Cohen’in (ABD’nin “para ajanı” olarak bilinir ve 17–25 Aralık Yolsuzluğu ile ilgili hayati bilgilere sahiptir) koordinasyonunda sürdürülen operasyonda Ebu Sayyaf’ın diri ele geçirilmesi planlanmıştı. ABD özel kuvvetlerine bağlı birlik Ebu Sayyaf’ın Deir ez-Zer’deki El Omar’a yakın evine sabaha karşı operasyona girişti. Çatışma çıktı ve Ebu Sayyaf ölü ele geçirildi. Evdeki bilgisayarlara, flaş disklere el konuldu. Sayyaf’ın eşi Um Sayyaf da yakalanarak Irak’a götürüldü.

…Ve IŞİD’in hayati öneme sahip finans kaynaklarına ait bilgiler CIA’nın elindeydi. David Cohen’in koordinasyonu ile flaş diskler üzerinde çalışılmaya başlandı. Ortaya çıkan bilgiler arasında IŞİD ile Ankara arasındaki özellikle kaçak petrol ticaretiyle ilgili finansal bilgiler de vardı.

JÖNTÜRK’ün edindiği bilgilere göre, flaş disklerde şu an milletvekili olan Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın (Daha önce görev yaptığı Çalık Holding vesilesiyle-ki Çalık Holding’in kaçak petrol ticaretiyle ilgisi açık), Erdoğan’ın biricik oğulları Burak ve Bilal’in adları da geçiyor.

İş bununla da kalmıyor. Flaş diskler, IŞİD’in günde 1–4 milyon Dolar gelir elde ettiği kaçak petrol ticaretinden nemalananlar arasında AKP’den ve AKP’ye yakın çevrelerden birçok ismi de açık ediyor.

Gümrüklerde rüşvet verilen bürokratlar, hatta ve hatta bazı askeri yetkililer de işin cabası.

Diskler hala tek tek inceleniyor.

Adının açıklanmasını istemeyen Washington’da bir kaynak, söz konusu bilgilerin ABD-Türkiye ilişkilerinin yeni baştan ele alınmasını gerektirecek kadar kritik olduğunu söylüyor.

Ha bu arada Erdoğan’ın IŞİD’e karşı hava harekatını başlatması da bu bilgilerle çok yakından ilintili. Geçen haftaya kadar IŞİD’e operasyon fikrine mırın kırın eden Erdoğan, önüne yukarıda bahsi geçen bilgilerden bir bölümü konulunca durumdan vazife çıkarma taktiği uyguladı, ayrıca İncirlik ve diğer üslerin ABD’ye tesliminin önünü de açtı.

Peki bu taktik işledi mi?

Yani ABD’liler bunu yedi mi?

Tabii ki hayır.

ABD, şu an Erdoğan ve saz arkadaşlarıyla ilgili hayati bilgilere sahip.

Erdoğan istediklerini yapmazsa siz o zaman seyreyleyin gümbürtüyü.

Yorumlayın

Your email address will not be published.